ترافل شربتی

این آموزش کاملأ رایگان است.

زمان آموزش:
مناسب برای:
نفر
آرد-سفید,ترافل,دسر
یک شیرینی خوشمزه مخصوص همه به ویژه روزه داران عزیز
مواد لازم
برای ترافل
آرد سفید
500 گرم
زرده تخم مرغ
4 عدد
شیر
1 پیمانه
شیر خشک قنادی
1/2 (نصف) پیمانه
کره
60 گرم
مخمر
1 قاشق غذا خوری
پودر قند
2 قاشق غذا خوری
نمک
1/2 (نصف) قاشق مرباخوری
وانیل
۱/۸ قاشق مرباخوری
برای شربت
آب
۱ پیمانه
شکر
2 پیمانه
گلاب
1/2 (نصف) پیمانه
زعفران آب زده
2 قاشق غذا خوری
مراحل تهیه
1
مرحله اول
رایگان 00:05:00
ابتدا مایه خمیر یا مخمر را داخل شیر ولرم ریخته ویک قاشق از پودر قند به آن اضافه میکنیم ودر آن را میگذاریم وبه مدت ۱۰ دقیقه در جای گرم قرار میدهیم تا مخمر عمل کند. در این بین برای تهیه شربت آب و شکر را مخلوط کرده وروی حرارت ملایم قرار میدهیم.
بعد از ۱۰ دقیقه حباب های روی شیر نشان دهنده عمل کردن مخمر است .
سپس شیر را داخل ظرف میریزیم و زرده تخم مرغ ها ،نمک و وانیل و پودر قند را اضافه کرده و با همزن دستی بهم میزنیم.بعد از مخلوط شدن به ترتیب کره و بعد شیر خشک قنادی را اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا کاملا مواد با هم مخلوط شوند. .
سپس آرد را طی چند مرحله به مواد اضافه میکنیم تا جایی که امکان پذیر است از همزن دستی استفاده میکنیم و بعد از آن با دست مواد را کامل با هم مخلوط میکنیم تا خمیر یکدست و لطیفی تشکیل شود.
2
مرحله دوم
رایگان 00:02:32
به شکر وآب که از قبل روی شعله ملایم قرار داده بودیم بعد ازحل شدن کامل شکر گلاب و زعفران را اضافه میکنیم و بعد چندبار جوش خوردن خاموش میکنیم ;دقت کنید نیازی به یک شهد خیلی غلیظ نداریم.
خمیر را روی سطح آردپاشی شده با وردنه پهن میکنیم تا ضخامت آن حدودأ به نیم سانتیمتر برسد سپس با یک کاتر گرد خمیر را قالب بزنید و خمیرهای قالب زده یا همان ترافلها را داخل روغن داغ انداخته و سرخ کنید. بعد از سرخ شدن همه ترافلها بسته به میزان سلیقه و ذائقه شربت خنک شده روی ترافلها ریخته و توی ظرف بچینید . نوش جان

ازسر آشپزبپرس

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این آموزش ثبت نشده است!