سبدخرید
آشپزترین صنایع غذایی افخم برای آشنایی شما عزیزان با کارآمدترین روش های طبخ، آموزش آنلاین آشپزی در این بخش را فراهم نموده است شما میتوانید به راحتی از تمامی ویدئوها و مجموعه آموزش های ما استفاده کرده و ما را از نظرات سودمند خود آگاه نمایید. با ما باشید
نان پیتزا
این آموزش کاملأ رایگان است.
نان پیتزا اصلی ترین و پایه ای ترین قسمت پیتزاست که بهتر است خمیر نان پیتزا را هم در منزل با حداکثر کیفیت تهیه کنید.
آشپزترین,آموزش آشپزی,پیتزا,خمیر پیتزا,طرز تهیه, افخم
این آموزش را
آشپزترین
ارسال کرده است.
مواد لازم
پودر خمیر پیتزای افخم
1 بسته
آب
1/5(یک و نیم) استکان
روغن
یک چهارم استکان
مراحل تهیه
1
آماده سازی خمیر نان پیتزا
رایگان 00:04:57
نکات پخت پیتزا
برای تهیه خمیر پیتزا از آب گرم (35-45 درجه سانتیگراد)استفاده می شود زیرا دمای پایین یا بالا و آب سرد و داغ می تواند مایه خمیر ترش را غیرفعال کرده و طعم و عطر خمیر را تغییر میدهد.
هنگام ورز دادن خمیر آرد را در حدی روی سطح کار بپاشید که فقط مانع چسبیدن خمیر به سطح کار و دستتان شود در صورت افزودن بیش از حد آرد خمیر کیفیت اش را از دست می دهد.
خمیر به دست آمده را به مدت 40 تا 90 دقیقه در یک ظرف در بسته و در دمای حدود 30 درجه سانتیگراد قرار دهید تا خمیر ور بیاید و حجم آن 1/5 تا 2 برابر شود.
فر را حتما ۱۵ دقیقه قبل روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم و گرم کنید.
در صورتی که بخواهید خمیر ایتالیایی تهیه کنید ضخامت خمیر ۰/۵ سانتی متر و برای تهیه خمیر امریکایی باید کمی بیشتر از ضخامت خمیر ایتالیایی باشد.
اگر ضخامت خمیر زیاد بود بهتر است ابتدا خمیر پیتزا را بدون رویه آن برای مدت ۳تا ۵ دقیقه در فر ۱۸۰ درجه قرار دهید تا کمی قهوه ای رنگ شود.سپس رویه یا (تاپینگ) را روی آن بریزید.

خرید محصولات مرتبط به این آموزش

دیدگاه های شما

آیکن دیدگاه
هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این محصول ثبت نشده است!