سبدخرید
آشپزترین صنایع غذایی افخم برای آشنایی شما عزیزان با کارآمدترین روش های طبخ، آموزش آنلاین آشپزی در این بخش را فراهم نموده است شما میتوانید به راحتی از تمامی ویدئوها و مجموعه آموزش های ما استفاده کرده و ما را از نظرات سودمند خود آگاه نمایید. با ما باشید
کاسترد مغزدار بیسکویتی
این آموزش کاملأ رایگان است.
یک رنگین کمان رنگ و طعم مخصوص شما
نوش جان...
آشپزترین,آموزش آشپزی,رایگان,دسر,تارت,کاسترد,مغزدار ,بیسکوییتی,طرز تهیه,کیک,غذا,آشپزترین باش, افخم
این آموزش را آشپز
پرستو زارعی
ارسال کرده است.
مواد لازم
شیر
3 لیوان
کاسترد
4 قاشق غذاخوری
پودر ژلاتین
2 قاشق غذاخوری
آب سرد
نصف استکان
بیسکویت پتی پور وانیلی
1 بسته
بیسکویت پتی پور کاکائویی
1 بسته
مراحل تهیه
1
مرحله اول
رایگان 00:01:07
ابتدا 3 لیوان شیر رو داخل قابلمه ریخته و سپس 4 قاشق غذاخوری پودر کاسترد رو به آن اضافه میکنیم و با همزن دستی هم میزنیم تا پودر حل بشه و حالا 5 قاشق غذاخوری شکر رو به شیر اضافه کرده و دوباره هم میزنیم تا شکر داخل شیر حل بشه و بعد نصف استکان آب سرد رو در ظرفی ریخته و 1 ساشه (معادل 2 قاشق غذاخوری پودر ژلاتین )رو روی سطح آب پاشیده هم نمیرنیم اجازه میدیم تا کاملا حالت اسفنجی در بیاد و بعد به روش بن ماری(حرارت غیر مستقیم روی کتری آب ) قرار داده تا پودر ژلاتین کاملا شفاف شود .
2
مرحله دوم
رایگان 00:01:04
مخلوط شیر و کاسترد را روی حرارت ملایم گذاشته و وقتی جوشید و به غلظت مورد نظر رسید از روی حرارت برداشته و منتظر میشویم تا از حرارت بیفتد و کمی خنک بشود (نباید کاملا سرد شود ) حالا قالب مورد نظر را با روغن مایع کم‌چرب کرده و سپس به اندازه 2 تا 3 سانت از کاسترد را داخل قالب ریخته و یک لایه بیسکویت پتی بور وانیلی قرار میدیم .
3
مرحله سوم
رایگان 00:01:04
وقتی لایه اول یعنی بیسکویت پتی پور وانیلی را گذاشتیم مقداری از کاسترد را روی بیسکویت ها میریزیم‌ تا حدی که کاملا روی بیسکویت ها پوشیده شود و حالا نوبت لایه دوم که اینبار بیسکویت پتی پور کاکائویی را قرار میدیم و بازهم از مواد کاستردی روی بیسکویت ها میریزیم و سپس یک لایه بیسکویت پتی پور وانیلی میگزاریم.
4
مرحله چهارم
رایگان 00:00:54
دوباره از مواد کاستردی روی بیسکویت ها میریزیم و نهایتا لایه آخری بیسکویت پتی پور کاکائویی را گذاشته و مواد کاستردی را روی بیسکویت ها میریزیم داخل یخچال قرار داده به مدت 7 ساعت تا کاملا بسته شود و برای خارج کردن دسرمون دور تا دور قالب را جدا کرده تا به راحتی بتوانید در ظرف مورد نظر برگردونید.
5
تزئین
رایگان 00:00
برای تزیین روی دسر کاسترد مغزدار بیسکویتی برای هر رنگی که مایل باشید 2 قاشق غذاخوری ژله بریلو شفاف را با چند قطره رنگ خوراکی کمی رقیق کرده و به دلخواه رنگهای مورد نظر را روی دسر میریزیم و با خلال چوبی روی ژله بریلو خط می اندازیم

دیدگاه های شما

آیکن دیدگاه
هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این محصول ثبت نشده است!